monitor (2) Obudowy do monitorów będą użyteczne więc na bank użytkownikowi, którego oryginalna obudowa została zdekompletowana z przyczyny niefortunnego wypadku jak również naturalnego głębszego zarysowania tego komponentu. Jakie są tego przyczyny? Zbyt wysoka temperatura wewnętrznych elementów. Dlaczego tak się dzieje? Jest to spowodowane z niewłaściwego składowania obudów oraz materiałów, z których zostały zrobione. W większości przypadków jest to plastik, który, jako tworzywo sztuczne, posiada tylko właściwą sobie odporność na wygięcia czy wahania temperatury. Dlatego zatem powinno się użytkować urządzenia właściwie z jego przeznaczeniem. Wiadomości dotyczące obsługi muszą znaleźć się w instrukcji obsługi danego urządzenia. Monitory, szczególnie te wiekowe, kineskopowe znane też pod nazwą monitorów CRT miały więcej części plastikowych i pokaźniejszą obudowę, z racji faktu, że do wyświetlania obrazu używany był kineskop wraz z lampą kineskopową. To założenie zabierało więcej przestrzeni, było dodatkowo tego mocniej zasobożerne oraz wpływało niekorzystnie na ciężar monitora. Jako następne zostały skonstruowane monitory LCD, później natomiast LED – były one znacznie mniejsze, ważyły mniej, uległ zmianie również sposób w taki wyświetla się obraz.digital signage także tym samym zostały poddane pomniejszeniu.

3 thoughts on “Krótko o monitorach

  1. Zygmunt

    Niektórzy preferują obudowy czarne, inni srebrne. Zdarzają się też takie asy które wybrały by jakieś dziwne kolorowe mieszanki. Dla mnie najlepszym designem w tej sprawie cechuje się znana wszystkim marka. Jest to producent monitorów SAMSUNG.

  2. Wojciech

    Jeszcze kilka lat temu. Strzelam ale było to chyba z pięć lub sześć wymiataczami na światowym rynku był panasonic, sharp, sony… Ciekawe jak łatwo udało się samsungowi wszystkich wmieść pod dywan.

  3. Zbysław

    Myślę Wojciechu, że spora w tym zasługa ich sukcesu w dziale telefonów komórkowych a w zasadzie samrtfonów. Urządzenia o wiele mniejsze i zapewne tańsze w produkcji a zarobek z nowego galaxy 3 taki sam jak z 40 calowego telewizora 🙂

Leave a reply